Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminne Koło Suszec

Treść

Ogłoszenie

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło w Suszcu uprzejmie informuje, iż w przyszłym roku organizujemy wczasy nad morzem w Mrzeżynie w terminie od 15.06.2023 - 26.06.2023 w domu wczasowym KORAL. Przewidywany koszt to 2.265 zł od osoby. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w dniu 9 listopada br. na dyżur Zarządu Związku, w celu uiszczenia pierwszej przedpłaty w kwocie 200 zł od osoby. Następna przedpłata pobierana będzie w styczniu 2023 a pozostała kwota na miesiąc przed wyjazdem.

Zarząd PZERiL Koło w Suszcu


 

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminne Koło Suszec

 

ADRES SIEDZIBY:

43-267 Suszec, ul. Ogrodowa 22

 

 

Vice Przewodniczący Zarządu Rejonowego w Pszczynie: Jan Kojzar

 

Członek Komisji Socjalno-Bytowej w Zarządzie Rejonu Pszczyna - Józef Kołodziejczyk

 

 

Suszec dn.15.12.2021r.

Sprawozdanie z działalności Zarządu Koła P.Z.E.R i I w Suszcu za 2021r.

           Szanowni Członkowie Koła. Rok 2021 nie należał do najlepszych dla Naszego Koła. Z powodu pandemii wypadło Wiosenne Spotkanie, pielgrzymka do Częstochowy i Lichenia. Po poluzowaniu obostrzeń pandemicznych w czerwcu udało się zorganizować wczasy. 41 osób wyjechało do Krynicy Morskiej na zorganizowane wczasy. W lipcu na tradycyjną pielgrzymkę do Turzy Śl. udało się 17 osób. Zamiast festynu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła na którym Poprzedni Zarząd zakończył kadencję i zrezygnował z dalszej pracy. Wybrano więc Nowy Zarząd. Na to Zebranie przybyło zaledwie 106 z 250 członków. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Całemu Poprzedniemu Zarządowi pod przewodnictwem kol. Józefa Kołodziejczyka za ogrom pracy dla Naszego Koła przez te kilkanaście lat. Dziękuję Wam. W sierpniu odbyła się wycieczka do Gliwic, na którą pojechało 28 osób oraz przełożona pielgrzymka do Lichenia z 26-oma pielgrzymami. We wrześniu na wczasy w Chorwacji udało się 16 osób. Na zakończenie sezonu pojechaliśmy na 2-dniową wycieczkę w Bieszczady, w której brało udział 35 osób. Podsumowując: z odbytych imprez skorzystały 163 osoby. Dziękuję im za to, że wyszli ze swoich domów między ludzi i nie wystraszyli się pandemii.

Stan członków na koniec 2020r to 248 osób. W 2021r. Przyjęto 11 osób, skreślono (na własną prośbę, ze względu na wiek lub za niepłacenie składek) 13 osób, zaś na wieczną wartę do Boga odeszło 7 osób.

Witamy w naszych szeregach 5 członków Koła Radostowice. Aktualna liczba członków to 244 osoby. Do tej pory składek członkowskich za 2020r. i 2021r. nie wpłaciło około 20-30% osób. Być może przez zapomnienie, pandemię lub nieuwagę, proszę więc przy najbliższej okazji zaległości te uregulować bo jak wiadomo rzutuje to na finanse Naszego Koła.

Drodzy Członkowie naszego Gminnego Koła w Suszcu, w waszym imieniu chciałbym serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Panu Marianowi Pawlasowi jak również przew. Rady Gminy Panu Szymonowi Sekcie, wszystkim Radnym, służbom Gminy i GOK-u za ich dotychczasową współpracę, pomoc i miłe słowa.

Serdecznie dziękuję wszystkim naszym Kapłanom, którzy wspierają nas w swoich modlitwach,dziękuję za odprawienie Mszy Św. w intencjach żywych i zmarłych członków Naszego Koła, a także za wygłoszone Słowo Boże.

Dziękuję Dyr. GOK-u Pani Katarzynie Krzempek i Dyr. Gm. Bibliot. Publicznej Pani Gabrieli Folek za życzliwość, bezinteresowność i wszelaką pomoc. Dziękuję wszystkim pracownikom GOK-u i biblioteki za ich chętne służenie naszym potrzebom.

Dziękuję chórowi „Pogodna Jesień” na czele z jego szefową Panią Haliną Gryszko za uświetnianie naszych imprez.

Dziękuję Pani redaktor Nowin Suszeckiej Gminy Monice Panfil. Myślę że dobrze Pani o nas napisze.

Podziękowania kieruję także do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomagali nam, byli dla nas wsparciem. Dziękuję kierowniczce z Biura Podróży Polan Pani Annie Kuś jak i Panu Januszowi Kulig z Biura Podróży Kulig Travel za pięknie opracowane przez ich biura nasze wycieczki i wczasy. Dziękuję pilotom naszych wycieczek. Dziękuję wszystkim, nie chciałbym tutaj nikogo pominąć.

Szczególne podziękowania kieruję do poprzedniego Zarządu i obecnego za ich poświęcenie, bezinteresowną pomoc, wielkie zaangażowanie w prace Zarządu i Związku. Na koniec dziękuję Wam kochani Emeryci, Renciści i Inwalidzi, bo bez Was, bez waszego zaangażowania, bez waszego członkostwa w Naszym Kole nie istnielibyśmy. Jeszcze raz dziękuję a jednocześnie przepraszam Tych, których czymkolwiek obraziłem. Wszystkim tutaj obecnym i nieobecnym, wymienionym i niewymienionym składam Najserdeczniejsze Życzenia na zbliżające się najbardziej rodzinne Święta Bożego Narodzenia, aby Ten co się niedługo już narodzi w Betlejemskim żłóbku na sianie obdarował Nas Wszystkich Swoją Boską opieką, spokojem i pokojem oraz Swoim Błogosławieństwem, zdrowiem, którego Nam na pewno Wszystkim brakuje, radością z każdego przeżytego wśród bliskich dnia oraz Swoim Błogosławieństwem na każdy dzień naszej ziemskiej wędrówki. Zaś Naszych chorych i cierpiących otaczał Swoją Łaską udzielając Im ulgi w cierpieniach, a Tym Wszystkim, którzy zakończyli już Swoje pielgrzymowanie obdarzył wieczną szczęśliwością.

                                                                                              Przewodniczący Zarządu

                                                                                                 Florian Kwoka

 

Uwaga: podany poniżej Plan Pracy na 2022r. zostanie realizowany zgodnie z obowiązującymi w danym czasie przepisami epidemiologicznymi. Informacji należy uzyskać przed każdym spotkaniem i wyjazdem na dyżurach u Przewodniczącego Koła lub Członków Zarządu.

Plan pracy

Zarządu Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Suszcu na 2022 r.

 

Plan opracowano zgodnie z postanowieniami Statutu Związku oraz z zgłoszonymi uwagami członków w czasie dyżurów. Wstępnie został przyjęty przez Zarząd w dniu 17.11.2021r. a zatwierdzony na Zebraniu Ogólnym w dniu 08.12.2021r. po dyskusji przedstawionych propozycji

 

Dział I.                                             Plan dyżurów (w budynku GOK – dawne GCI)

 

  Styczeń       12, 26

  Luty              9, 23

  Marzec  2, 16 (spot. Inf.) 23      

  Kwiecień      6, 20

  Maj              11, 25

  Czerwiec        8, 22

Godz. Dyżurów

Od 900 do 1130

Lipiec            6, 20 (festyn)

Sierpień       10, 24

Wrzesień       7, 21

Październik  12, 26

Listopad         9, 23

Grudzień    7, 14 (opłatkowe)

Godz. Dyżurów

Od 900  do 1100

 

Dział II.     Wspólne spotkania i zebrania ogólne

Dnia 16 marca - Wiosenne spotkanie informacyjne Koła połączone z Dniem Kobiet - Uwaga zmiana - przełożone na 23 marca

            Początek godz 1100 Msza św. w kościele w Suszcu, po Mszy  św. przejazd do sali GOK i dalsze świętowanie przy stołach z obiadem, ciastem i kawą. Dowóz z Mizerowa godz. 1000 a z Rudziczki 1030.

Dnia 20 lipca – Tradycyjny festyn na Gwarusiu

            Rozpoczęcie festynu godz. 1500 , przewidziane wspólna zabawa, pieczenie kiełbasek na rożnie,   śpiew i konkurs z nagrodami. Dowóz z Mizerowa o godz. 1400, a z Rudziczki godz. 1430.

            W razie niepogody spotykamy się w sali głównej GOK.

Dnia 14 grudnia – Zebranie Sprawozdawczo – Opłatkowe – tradycyjny opłatek świąteczny.

            Początek godz. 1100 Msza św w kościele w Suszcu. Po Mszy św. przejazd autokarem do sali GOK  i dalsze świętowanie przy stołach z obiadem, ciastem i kawą. Przywóz i odwóz tak samo jak na spotkanie wiosenne informacyjne.

 

Dział III.   Wczasy krajowe,  rehabilitacyjne.

 

W dniach 04 - 16.06-wczasy emeryckie w Rowach - Dom Wczasowy ORLIK

            Położony w samym centrum miejscowości, w bardzo bliskiej odległości od morza. Ośrodek jest

            ogrodzony i oświetlony. Pokoje 2, 3 osobowe z balkonami, łazienkami wyposażone w lodówkę, telewizję cyfrową nadziemną, internet WiFi, czajnik wraz z zastawą stołową, ręczniki, parawan,  koc plażowy. Stołówka z kuchnią domową. Na terenie ośrodka znajdują się; parking,  wypożyczalnia kijków, świetlica, kącik dla dzieci, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki oraz gry świetlicowe, siłownia.

            Cena 1970 zł, około 48 miejsc. W cenie; przejazd autokarem, 12 noclegów, wyżywienie 3x dziennie, grill z pieczeniem kiełbasek, wieczorek taneczny, suchy prowiant na drogę powrotną,  ubezpieczenie NNW. Wyjazd z Placu Odnowy w Suszcu, godzina będzie podana w późniejszym terminie.

 

W dniach 17-30.09-wczasy rehabilitacyjne na Podlasiu w Supraślu-hotel KNIEJA

            Cena 3350 zł (dla grupy min 40 osób). W cenie; 13 noclegów w komfortowych pokojach 2 osobowych z łazienkami i dostępem do internetu, przejazd autokarem klasy turystycznej, 13 śniadań, 14 obiadów, 13 kolacji (w tym jedna w formie ogniska), dwa wieczorki taneczne, 1  konsultacja lekarska, 4 zabiegi dziennie, razem 40 zabiegów zleconych przez lekarza  dostosowanych do aktualnego stanu zdrowia. Dla chętnych gimnastyka w wodzie w godz. porannych. Pobyty 14 dniowe rozpoczynają się w sobotę obiadem i kończą w piątek obiadem.

            Lista zabiegów będzie dawana chętnym.

            Ponadto do dyspozycji Gości: kije do Nordic Walking,  basen, sauna, jacuzzi (900- 2100)

            Miejsce i godzina wyjazdu będzie podana w późniejszym terminie.

 

Dział IV.   Wycieczki krajowe i pielgrzymki.

 

W dniu 27 kwietnia (środa) – tradycyjna pielgrzymka do Częstochowy i Gidle.

            Wyjazd o godz. 700 z Placu Odnowy w Suszcu. W Częstochowie uczestnictwo we Mszy Św. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa na Wałach. Później czas wolny. O godz.1330 odjazd do Gidle i tam Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. Powrót w godz. wieczornych. Koszt to około 70 zł bez wyżywienia.

W dniach 17 - 18 maja (wtorek – środa) pielgrzymko – wycieczka Góry Świętokrzyskie; Nowa Słupia, Święty Krzyż, Kałków – Godów, Kielce, Skarżysko – Kamienna

            Wyjazd z Placu Odnowy w Suszcu. Koszt 300 zł/os  (grupa 20-30), 270 zł / os (grupa od 31 osób).

            W cenie przejazd autokarem turystycznym z WC, 1 nocleg w Domu Pielgrzyma w Kałkowie - Godowie (pokoje 2, 3, 4 – osobowe, jedna łazienka na dwa pokoje), 1 śniadanie i 1 obiadokolacja  w Domu Pielgrzyma, pilot – przewodnik na całą trasę, obowiązkowa opłata na TFP i TFG.

         Dodatkowo płatne; na bilety wstępów objęte programem ok. 40 zł + wolne datki w świątyniach.

W dniu 13 lipca (środa) – tradycyjna pielgrzymka na Dzień Chorych do Turzy Śl. I Pszowa

            Wyjazd z Placu Odnowy w Suszcu o godz. 730. Następnie przejazd do Sanktuarium w Pszowie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego na godz. 1500. Powrót w godz. po południowych. Koszt około 50 zł bez wyżywienia.

W dniu 03 sierpnia (środa) jednodniowa wycieczka turystyczno – krajoznawcza (Ziemia Raciborska)

            Wyjazd z Placu Odnowy w Suszcu o godz. 700, przejazd do Raciborza, zwiedzanie Zamku Piastowskiego. Następnie przejazd do Rud Raciborskich, zwiedzanie stacji zabytkowej kolejki wraz z przejazdem kolejką (ok. 1 godz.). W trakcie zwiedzania obiad. Po południu odjazd w drogę powrotną. Planowany powrót do miejsca zbiórki ok. godz. 1900.Cena 185 zł/ os (grupa min. 35 osób). W cenie przejazd autokarem turystycznym z WC, obiad, bilet wstępu do Zamku    Piastowskiego, bilet wstępu do Muzeum Kolejki w Rudach wraz z przejazdem, pilot-przewodnik z BP Polan na całą trasę obowiązkowa opłata na TFP i TFG.

W dniach04-06 października (wtorek-środa-czwartek) wycieczka turystyczno-krajoznawcza Sandomierz-Lublin-Zamość

            Wyjazd z Placu Odnowy w Suszcu (godz. będzie podana później). Koszt 600 zł/os (grupa 40 osób), 550 zł (grupa 45 osób). W cenie; przejazd autokarem klasy turystycznej, bilety wstępu, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka przewodnika, ubezpieczenie.

                

Zarząd Koła zobowiązuje się prócz podanego planu imprez zorganizować wyjazdy do kina i operetki gdy w ich repertuarach okaże się coś interesującego. Zaś członkowie Koła zostaną powiadomieni na w/w imprezy przez opiekunów grup z każdego sołectwa.

Koszty imprez wyliczone zostały przy pełnej obsadzie autokaru, tj.48 osób chyba że zaznaczono inaczej. Obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń, miejsce na liście jest miejscem w autobusie i proszę tego przestrzegać. Zapisujący się na dowolną wycieczkę, pielgrzymkę  zobowiązany jest wpłacić przy zapisie zaliczkę w wysokości 25% kosztów imprezy, wczasy w Rowach 500 zł, zaś pozostałość na miesiąc przed wyjazdem. Przy jednodniowych wycieczkach całość. W innym przypadku zostanie zapisany na miejsce rezerwowe. Pierwszeństwo przy zapisach mają członkowie naszego Koła.

Zarząd Koła zobowiązuje każdego zapisanego do śledzenia wybranej przez siebie imprezy a w przypadku rezygnacji musi podać osobę zastępczą lub zgłosić rezygnację przy wycieczkach na 1 miesiąc przed wyjazdem. Przy wczasach będą osobne warunki uczestnictwa.

Przy rezygnacji z wyjazdu krótszej niż miesiąc z zaliczki wpłaconej zostaną potrącone koszty przejazdu.

Przy zapisach należy podawać numery telefonów a przy wyjazdach zagranicznych dodatkowo numer PESEL. Na wyjazdy  należy zabierać ze sobą legitymację emeryta, członkowską i dowód osobisty.

Życzymy wszystkim naszym członkiniom i członkom dużo zdrowia, pomyślności a każdego dnia tylko radości bez smutków oraz trafnego wyboru imprezy.

 Niech rok 2022 będzie dla nas wszystkich rokiem szczęśliwym, niech ominą nas wszystkie strapienia i choroby abyśmy mogli realizować nasze plany wycieczkowe.

 

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI:

Reprezentowanie interesów emerytów, rencistów i inwalidów wobec organów władz ustawodawczych, wykonawczych i lokalnych oraz ośrodków opiniotwórczych. PZERiI jest niezależną, samodzielną w pełni suwerenną organizacją, działającą społecznie i nie jest włączona w struktury jakiejkolwiek innej organizacji społecznej bądź zawodowej, lokalnej lub ogólnokrajowej. Zrzesza emerytów dla poprawy ich warunków socjalno-bytowych, uczestniczy w życiu społecznym przez współdziałanie z organami władzy i administracji. Organizuje życie kulturalne swych członków, działa na rzecz integracji i organizacji wolnego czasu. Suszeckie koło zrzesza członków z Suszca, Kryr, Mizerowa i Rudziczki. Członkiem koła może być osoba mająca prawo do pobierania emerytury lub renty albo uznana przez właściwy organ za inwalidę.

Liczba członków na dzień 31.12.2019 r.  -  247 osób.

 

DOŚWIADCZENIA I OSIĄGNIĘCIA:

Koło działa od marca 1986r., zawsze ma wielkie wsparcie ze strony władz gminnych, dyr. GOK-u, Rad Sołeckich i Banku Spółdzielczego, przez co należy do jednego z kół lepiej pracujących. Każdego roku organizuje kilkanaście imprez w formie wycieczek, pielgrzymek, wczasów krajowych i zagranicznych, biesiad, festynów i spotkań opłatkowych. Od września 1995r. działa prawie 30 osobowy chór „Pogodna Jesień” mający już wiele wielkich osiągnięć: udziały w Ogólnopolskich Przeglądach Zespołów Artystycznych w Międzyzdrojach, w Przeglądach Zespołów Emeryckich woj. śląskiego, na wojewódzkich, gminnych i sołeckich dożynkach, w Domach Opieki Społecznej w Słowacji i kraju oraz w zaprzyjaźnionym Ogrodzieńcu.

Chór odznaczono „Złotą Odznaką Honorową PZERiI”, „Złotą Odznaką Zasłużonego dla Województwa Śląskiego„ oraz nagrodą Wójta Gminy za promocję Gminy Suszec. W 2010 roku chór uroczyście obchodził 15-lecie istnienia, co zostało upamiętnione specjalnie wydanym medalem. Z tej okazji wydana została również nowa płyta CD z 23 pieśniami chóru pt. „Przoć i błoznować” pod kierownictwem p. Barbary Garus.

W ciągu 15 lat chórem kierowali; w latach 1995 - 2002 p. Marian Cieśla, od 2002 – 2009 r. p. Aniela Kudrzik, 2009- 2010 p. Barbara Garus, obecnie od września 2010 – p. Halina Gryszko.

Od 1 października 2008 r. chór „Pogodna Jesień” administracyjnie działa w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu.

 

Chór „Pogodna Jesień” Grand Prix na VIII Turnieju Zespołów Ludowych im. Mariana Cieśli w 2011 r.

 

Od 2002r. działał zespół „Harmonia” mający podobne osiągnięcia, co „Pogodna Jesień”. Po odejściu „Harmonii” pod zarząd GOK-u powołany został kolejny zespół wokalno-muzyczny „Suszczanie”. Nagrane zostały 2 kasety z piosenkami i 1 kaseta z kolędami. Wydane i nagrane kasety są przeznaczone dla członków koła celem utrwalania piosenek naszego pokolenia. W 2002r. wydany został folder okolicznościowy prezentujący dorobek suszeckiego koła i wspominający początki działalności. Wydane zostały 3 zbiory piosenek ludowych jako śpiewniki, z których można wyśpiewać stare i nowe piosenki biesiadne. Suszeckie koło ma swojego przedstawiciela w Zarządzie Okręgowym w Katowicach i w Zarządzie Rejonowym w Pszczynie. W 2004r. koło miało swojego Delegata na IX Krajowym Zjeździe. W marcu 2006 roku koło obchodziło uroczyście 20-lecie swojej działalności , a 20 maja koło miało zaszczyt być gospodarzem Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Artystycznych Seniorów, który odbył się na Ośrodku „Gwaruś” w Suszcu , uczestniczyło w nim 21 zespołów z woj. śląskiego. Tak duża impreza mogła odbyć się dzięki wsparciu Urzędu Gminy, Gok-u, Rad Sołeckich i sponsorów, których lista jest długa. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wspaniałego albumu wydanego z tej okazji. 

Koło uroczyście świętowało swoje 25-lecie istnienia w dniu 02.03.2011 r.

 

http://www.youtube.com/v/_7ycHvdM0XA?hl=pl&fs=1

W dniu 09.03.2016 r. odbyła się uroczystość obchodów 30-lecia działalności Koła PZERiI w Suszcu połączone z Zebraniem Sprawozdawczo-Wyborczym, zakończonym udzieleniem absolutorium Zarządowi VI kadencji i wyborem Zarządu Koła na następne 5 lat.

Wybrano Zarząd Koła w niezmienionym składzie, jak podano wyżej.

Z okazji 30-lecia za swoją działalność na rzecz społeczności lokalnej skupionej w PZERiI-

Koło Suszec,  zostali uhonorowani:

Józef  Kołodziejczyk – Dużą Złotą Odznaką Polskiego Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów – w dowód uznania za ogromny społeczny wkład pracy w dwóch kadencjach jako Przewodniczący Koła.

Jan Kojzar, Róża Gaszczyk, Irena Plinta, Stanisław Kałuża- Małą Odznaką PZERiI – w dowód uznania za długoletni społeczny wkład pracy w Zarządzie Koła Suszec.

Alfred Kotas, Irena Muras , Edmund Mrówczyński- Dyplom Uznania za działalność społeczną i okazywaną pomoc dla Związku - nadany przez Zarząd Oddziału Okręgowego w Katowicach.

 Wszystkie zdarzenia z życia Koła, wycieczki i różne imprezy zostały upamiętnione w Kronice Koła, którą od lat w sposób szczególnie piękny prowadzi Honorowy Przewodniczący Koła p. Alfred Kotas, za co wyrażamy mu wdzięczność i podziękowanie. Kronika jest do wglądu w siedzibie Zarządu Koła.

Zaczęło się wszystko w dniu 09 marca 1986 r. Dzięki takim zapaleńcom - społecznikom jak

ś.p.: Maria Kristof, Józef Krzysteczko, Alojzy Glichowski, Józef Godziek, Szczepan Czech, Agnieszka Płonka, Klara Paszek, Feliks Pojda, Józef Gąsior-  koło rozpoczęło swoją pracę i wzrastało w liczbę członków.

Następne Zarządy pod przewodnictwem p. Alfreda Kotasa ( 1993 -2006) i obecnie trzecią kadencję p. Józefa Kołodziejczyka (od 2007 do nadal),  rozwinęły organizację i zakres działalności Koła.

Obecnie Koło liczy 299 członków, niestety nie ma już osób cieszących się 30-letnim stażem.

Warto przytoczyć kilka faktów z 30-letniej działalności Koła :

- pierwszą wycieczkę zagraniczną Koło zorganizowało w 1995 r. do Bibione we Włoszech, obecnie     łącznie emeryci odwiedzili prawie wszystkie rejony kraju oraz 14 krajów europejskich : kilkakrotnie Włochy i Ukrainę, Czechy i Słowację, następnie Niemcy, Austrię,  Danię, Litwę, Łotwę, Estonię, Francję,Węgry, Chorwację, Rumunię,

- zorganizowano łącznie ok. 380 różnych imprez,spotkań,  wycieczek, pielgrzymek, festynów, biesiad emeryckich, wczasów , w których uczestniczyło łącznie ok. 23 000 członków,

- w ostatniej 5-letniej kadencji zorganizowano 69 różnych imprez, w których brało udział 7 721 osób ,

- w ostatnich latach liczby uczestników świadczą o wzrastającej aktywności naszych członków.

 

 

Wycieczka do Budapesztu w dniach 11-19 maja 2007 r.

 

Wycieczka do Paryża w dniach 26.05 - 31.05.2008 r. - Wersal

 

Zarząd Koła i chór „Pogodna Jesień” we Lwowie – Sichowie w dniach 29.08.-31.08.2008 r. na zaproszenie Ks. Jacka Kocura - na fundamentach budowanego kościoła.

 

Pielgrzymko - wycieczka do Rzymu, Watykanu, Monte Casino, S. Giovani Rotondo i Wenecji w dniach 19-26 kwietnia 2010 r.

 

Wycieczka do Drezna i Karkonoszy w dniach 28-29 lipca 2011 r.

 

Wczasy turystyczno-wypoczynkowe w Chorwacji 16-25 września 2011 r. - pobyt w Gradac, zwiedzanie: Dubrownika, Plitwickiego Parku Narodowego, Parku Narodowego rzeki Krka, Sibenik, w Bośni i Hercegowinie: Medjugorie i Mostaru.

Na zdjęciu: Kościół w Gradac z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej z Polski.

 

Wycieczka do Lwowa w dniach 27-30.09.2012 r. - grupa Koła Emerytów w Suszcu odwiedziła parafię ks. Jacka Kocura we Lwowie-Sichowie. Na zdjęciu: postęp w budowie nowego kościoła jest widoczny, 4 lata temu staliśmy na fundamentach, a teraz za nami wysoka wieża kościoła, ale żeby zakończyć to dzieło, dużo jeszcze potrzeba...

 

1. Wczasy w Ustroniu Morskim w DW "Gwarek" (w tle) w dniach 15-27 czerwca 2014 r.

Emeryci na wczasach w Jarosławcu 27.06. - 9.07.2015 r.

Wycieczka emerytów do Czech- Morawski Kras i Wiednia  w dniach 17-19 sierpnia 2016 r.

Wczasy emerytów w Pobierowie – DW "Opolanin" 18 – 30   czerwca 2017 r.

Pliki do pobrania

foto1.jpg 26.73 KB
foto2.jpg 200.13 KB
foto3.jpg 1260.85 KB
foto4.jpg 1824.13 KB
foto5.jpg 1908.27 KB
foto6.jpg 360.18 KB
foto7.jpg 266.89 KB
foto8.jpg 202.16 KB
foto9.jpg 184.61 KB
foto10.jpg 389.67 KB
2068198