Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Menu

Aktualności

Treść

W piątkowy wieczór mieszkańcy Gminy Suszec licznie uczestniczyli w obchodach Nocy Świętojańskiej, które odbyły się na terenach zielonych za Gminnym Ośrodkiem Kultury. Wydarzenie połączyło tradycję, kulturę regionalną oraz podsumowanie ważnego projektu „Sprawiedliwa Transformacja w Gminie Suszec”.

Najmłodsi uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali audycji muzyczno-regionalnej „W koło Ślonzoka” w wykonaniu Ślōnskiej Bajarki, natomiast dorośli doskonale bawili się podczas biesiady „Jak ta Lala”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również bezpłatne warsztaty wyplatania wianków oraz tworzenia naturalnych kosmetyków.

W trakcie wydarzenia podsumowano projekt „Sprawiedliwa Transformacja w Gminie Suszec”, prezentując jego efekty, lokalne inicjatywy oraz laureatów konkursu plastycznego „Zielona Gmina”. Uczestnicy mogli także obejrzeć wystawę zdjęć i prac przygotowanych przez Suszeckie Centrum Aktywności, a wspólną aktywność zapewnił pokaz uczestniczek zajęć zumby. Ważnym momentem wieczoru było również oficjalne odsłonięcie nowego muralu, w którym uczestniczyli Wójt Gminy Marian Pawlas oraz Zastępca Wójta Krzysztof Spyra.

Zwieńczeniem Nocy Świętojańskiej było wspólne ognisko z poczęstunkiem oraz efektowny pokaz Teatru Ognia, który dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej: https://www.facebook.com/reel/1528753825298225.

2741260