Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Menu

Aktualności

Aktualności

Treść

Wystawa „Radościowice – tu, gdzie wszystko jest możliwe” Pawła Widery jest jedną z pięciu, które odbędą się w całym powiecie w ramach tegorocznego projektu „Pranie pachnące sztuką”. Kolejne można zobaczyć także: w ogrodzie Starostwa Powiatowego w Pszczynie (malarstwo Moniki Balcar-Konieczny), osiedlu Śródmieście (seria akwareli Anny Stoszek-Szroborz, dedykowanych dzieciom), w goczałkowickim Uzdrowisku (fotografie członków Stowarzyszenia „Przeciw Nicości”) oraz w pszczyńskim Skansenie (grafiki Aleksandra Spyry). 

Paweł Widera to artysta pochodzący z Radostowic. Jest samoukiem, który rozpoczął swoją twórczą ścieżkę w 2012 r., kreując własny indywidualny styl malarski. Obrazy, które tworzy, osadzone są w ramach sztuki naiwnej, przypominającej malunki wykonywane przez dzieci. Artysta swoim unikalnym stylem zyskał uznanie wśród przedstawicieli oraz miłośników sztuki prymitywnej, a jego obrazy prezentowane są na licznych wystawach w Polsce i za granicą. 

Paweł Widera jest indywidualistą, nie pozwala narzucać sobie techniki, stylu czy też sposobu myślenia innych artystów, tworząc swoje dzieła, aby oderwać się od codziennej rzeczywistości. Zaprasza odbiorców do wykreowanego przez siebie bajkowego świata – pełnego kolorów, tajemniczych postaci, miejsc, surrealizmu i magii. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych oraz zdobył liczne nagrody i gratyfikacje za swoje osiągnięcia.

Wernisaż wystawy odbędzie się 12 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na terenie wokół Kina Plenerowego (Ul. Ogrodowa 22, 43-267 Suszec).

Po wernisażu zapraszamy do udziału w Kinie Plenerowym.

Kontakt: e-mail: dk@kulturasuszec.pl, telefon:  32 212 44 91 wew. 23

2116645