Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Menu

Aktualności

Treść

Proces sprawiedliwej transformacji to plan działań, który ma na celu poprawę życia ludzi w regionach lub społecznościach dotkniętych zmianami gospodarczymi, zwłaszcza w związku z redukcją emisji gazów cieplarnianych i transformacją energetyczną. Chodzi o to, aby te zmiany nie były szkodliwe dla ludzi, którzy mogą stracić pracę lub inny źródło dochodu z powodu przekształceń w gospodarce, na przykład w związku z wycofywaniem się z produkcji paliw kopalnych.

Proces ten obejmuje różne kroki, takie jak inwestowanie w nowe miejsca pracy, rozwijanie odnawialnych źródeł energii, szkolenie pracowników, aby zdobyli nowe umiejętności, oraz wsparcie dla przedsiębiorczości i projektów społecznych. Celem jest zapewnienie, żeby wszyscy obywatele mieli dostęp do lepszych warunków życia w miarę przekształcania się gospodarki, niezależnie od tego, czy pracowali wcześniej w sektorach związanych z paliwami kopalnymi czy innymi przestarzałymi technologiami. W ten sposób proces sprawiedliwej transformacji ma pomóc społeczeństwom dostosować się do nowych wyzwań gospodarczych i ochronić ludzi przed ubóstwem i bezrobociem.

W związku z przygotowaniem się do realizacji działań związanych ze sprawiedliwą transformacją w naszym regionie prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety diagnostycznej, która pozwoli nam na jak najlepsze wskazanie obszarów do pracy oraz opracowanie możliwie jak najbardziej jakościowych form wsparcia.

Dziękujemy za poświęcony czas!

 

Zespół Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

 

https://forms.gle/p9TSKZE9PswJsjLDA

 

 

2092772