Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Aktualności

Aktualności

Treść

Polska jest jednym z krajów europejskich o niskiej jakości powietrza – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, w sezonie grzewczym. Wpływa na to głównie spalanie złej jakości paliw i niska świadomość ekologiczna w tym zakresie. Problemy z dostępnością do opału oraz wysokie koszty związane z ogrzewaniem domów sprawiają, że szczególnie w tym sezonie grzewczym należy zadbać o to, by społeczeństwo zarzuciło pomysły na palenie w piecach czym popadnie.

Uświadamianie mieszkańcom negatywnych skutków spalania odpadów, w tym m.in. tworzyw sztucznych, w przydomowych kotłowniach staje się zatem priorytetem. Jak walczyć z tymi negatywnymi praktykami?

Zachęcamy do włączenia się w cykliczną kampanię edukacyjno-społeczną, którą pilotuje Fundacja PlasticsEurope Polska, pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”.

Cel? Uświadomienie lokalnej społeczności, że - spalając plastik - nie tylko marnujemy surowiec do recyklingu, ale także emitujemy do powietrza pyły i inne szkodliwe substancje, przyczyniając się do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza w najbliższym otoczeniu.

W ramach kampanii przygotowane zostały materiały (plakaty, spot, informacje), które mogą Państwo bezpłatnie pobrać i rozpowszechniać wśród mieszkańców swojej gminy.

 

Więcej informacji i bezpłatne materiały znajdziecie na:

https://plasticseurope.org/pl/2022/12/14/dlaczego-zamiast-spalac-lepiej-segregowac-odpady/

1920680