Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

WÓJT GMINY SUSZEC WRAZ Z GMINNYM OŚRODKIEM POMOCY SPOŁECZNEJ W SUSZCU ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW GMINY SUSZEC W WIEKU 65+ DO UDZIAŁU W RZĄDOWYM PROGRAMIE MINISTERSTWA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ „KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” NA ROK 2022 MODUŁ II „OPIEKA NA ODLEGŁOŚĆ”.

Program skierowany jest do seniorów w wieku 65 lat i więcej, mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

W Gminie Suszec przyjęty został program osłonowy w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022.

Realizatorem programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suszcu. Program realizowany będzie od momentu wdrożenia do 31 grudnia 2022 r. – zgodnie z programem „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022

W ramach programu osłonowego „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022, Moduł II, i pozyskanych środków, około 20 seniorów mieszkający w Gminie Suszec może otrzymać za darmo „opaskę bezpieczeństwa”.

Opaska wyposażona będzie w co najmniej trzy z następujących funkcji:

- przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,

- detektor upadku,

- czujnik zdjęcia opaski,

- lokalizator GPS,

- funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami,

- funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls, saturacja).

Opaska bezpieczeństwa będzie połączona z usługą operatora pomocy (24 h na dobę, siedem dni w tygodniu). W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (tj. ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z najbliższego otoczenia seniora (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe.

W związku z powyższym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suszcu przyjmuje zgłoszenia do w/wym. Programu pod nr tel. 32 449 30 83, lub osobiście w siedzibie GOPS w godzinach pracy Ośrodka tj. 7:30 – 15:30.

1811119