Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Pomoc dla Ukrainy SZCZEGÓŁY

Wizyty w sprawach z zakresu dowodów osobistych, ewidencji ludności i Urzędu Stanu Cywilnego należy umawiać telefonicznie. SZCZEGÓŁY

Aktualności

Aktualności

Treść

Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci

śp. Jerzego Sodzawicznego

radnego Rady Powiatu Pszczyńskiego, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowicach-Zdroju, członka prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pszczynie, Honorowego Obywatela Goczałkowic-Zdroju.

Rodzinie, Bliskim i wszystkim, których dotknęła Jego śmierć składamy płynące z głębi serc wyrazy współczucia

Marian Pawlas, Wójt Gminy Suszec

Szymon Sekta, Przewodniczący Rady Gminy Suszec

oraz Radni Rady Gminy Suszec

*****

Jerzy Sodzawiczny był społecznikiem niezwykle zaangażowanym w sprawy powiatu pszczyńskiego. Od wielu lat był prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowicach-Zdroju, członkiem prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pszczynie. Przez kilka dekad angażował się w społeczną pracę na rzecz OSP i organizacji rolniczych. Był także Prezesem LKS Goczałkowice-Zdrój. Stworzył drużynę piłkarską, której wychowankami byli znani polscy piłkarze, m.in. Łukasz Piszczek.

Był zaangażowany w życie społeczne regionu. Za osiągniecia był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany m.in. we wrześniu 2013 roku tytułem Honorowego Obywatela Goczałkowic-Zdroju.

Jako radny senior otwierał pierwszą sesję Rady Powiatu Pszczyńskiego obecnej kadencji. W Radzie Powiatu zasiadał w Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Komisji Spraw Społecznych.

Przeżył 78 lat. Pozostawił pogrążoną w żałobie żonę oraz synów z rodzinami.

Pogrzeb śp. Jerzego Sodzawicznego odbędzie się 7 maja o godz. 12.00 w kościele św. Jerzego Męczennika w Goczałkowicach-Zdroju. Spocznie na tamtejszym cmentarzu przykościelnym.

Źródło: https://www.pless.pl.

1520737