Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Pomoc dla Ukrainy SZCZEGÓŁY

Wizyty w sprawach z zakresu dowodów osobistych, ewidencji ludności i Urzędu Stanu Cywilnego należy umawiać telefonicznie. SZCZEGÓŁY

Aktualności

Aktualności

Treść

Urządu Skarbowy w Pszczynie informuje, że aktualnie prowadzi kampanię informacyjno-promocyjną, która związana jest z okresem rozliczeniowym PIT. W tym roku kampania rozpoczęła się 15 lutego i potrwa do 2 maja. Celem kampanii jest wsparcie podatników w wywiązywaniu się przez nich z obowiązków podatkowych w rozliczeniu dochodów za rok 2021.

W tym roku po raz czwarty Krajowa Administracja Skarbowa udostępnia podatnikom usługę Twój e-PIT. Usługa skierowana jest do osób, które rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38 oraz na formularzach PIT-28 i PIT-36 (poza przychodami z działalności gospodarczej). Usługa Twój e-PIT dostępna jest w serwisie e-urząd skarbowy. Przygotowaną przez KAS propozycję zeznania znajdziemy w serwisie e-urząd skarbowy na stronie podatki.gov.pl. Do serwisu zalogujemy się korzystając z:

- login.gov.pl (profil zaufany, bankowość elektroniczna, e-dowód),

- aplikacji mObywatel,

- danymi podatkowymi.

Logowanie profilem zaufanym, bankowością elektroniczną, e-dowodem oraz aplikacją mObywatel pozwoli uzyskać pełen dostęp do e-urzędu skarbowego. Przy logowaniu danymi podatkowymi dostęp ograniczony będzie wyłącznie do usługi Twój e-PIT.

Podatnicy, którzy zdecydują się skorzystać z usługi Twój e-PIT mają pewność, że ich zeznanie dotrze do urzędu skarbowego na czas, będzie wypełnione poprawnie, a nadpłatę otrzymają w krótszym czasie. W serwisie e-urząd skarbowy mamy również możliwość złożenia czynnego żalu, przejrzenia historii płatności oraz sprawdzenia statusu nadpłaty, a także statusu płatności.

1621868