Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Pomoc dla Ukrainy SZCZEGÓŁY

Wizyty w sprawach z zakresu dowodów osobistych, ewidencji ludności i Urzędu Stanu Cywilnego należy umawiać telefonicznie. SZCZEGÓŁY

Aktualności

Aktualności

Treść

Gmina Suszec pozyskała 435 400,00 zł w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem działań ma być stworzenie nowoczesnej bazy szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów. W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego wyposażenia m.in. drukarek 3D, mikrokontrolerów, robotów, sprzętu do nagrań i innych pomocy dydaktycznych.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Podział środków według poszczególnych placówek oświatowych (środki przyznawane są w zależności od ilości uczniów w szkołach):

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Suszcu   125 400,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach   60 000,00 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Oświęcimskich w Rudziczce  70 000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kryrach  60 000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa w Mizerowie   60 000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Radostowicach   60 000,00 zł
1520742