Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Strona w budowie!

Aktualności

Aktualności

Treść

Zapraszamy na listopadowe Kino z Klasą!

 

W ramach listopadowego Kina z Klasą zapraszamy na komedię romantyczną pt.: “Zakochani w Rzymie” w reżyserii Woody’ego Allena.

Kino odbędzie się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, w dniu 10 listopada 2021, o godz. 10:00. Wstęp wolny.

Seans zostanie poprzedzony krótką prelekcją pełną ciekawostek o filmach, aktorach i reżyserach. Na kino zostanie zapewniony bezpłatny transport pod warunkiem zgłoszenia się na niego co najmniej 10 osób (z terenu całej gminy) minimum 3 dni przed seansem. Zgłoszeń do transportu należy dokonywać telefonicznie w sekretariacie: 32 212 44 91 wew. 23.

 

Kontakt: e-mail: aga@kulturasuszec.pl, telefon:  32 212 44 91 wew. 21. Zachęcamy do odwiedzenia naszego facebook’a i instagrama.


„Śpiewanki” - spektakl dla najmłodszych!

Podczas najbliższej Niedzieli z Bajką zagramy spektakl skierowany do najmłodszych dzieci w wieku do 5 lat. Nie wykluczamy oczywiście udziału także i starszych dzieci!

„Śpiewanki” to autorski spektakl dla najmłodszych widzów w wykonaniu Teatru Blum z Poznania. Tym razem maluszki wspólnie z twórcami przedstawienia wyruszają do krainy dźwięków. Nośnikiem emocji i nastrojów staje się tu przede wszystkim ludzki głos.

Połączenie zabawy głosem ludzkim oraz śpiewu z dźwiękami wydobywanymi z niezwykłego instrumentu: dużych kolorowych cymbałków (dzwonków chromatycznych) - stanowiących obok barwnych kostiumów aktorów jedyny element scenografii - daje świetny pretekst do wspólnej zabawy w muzykowanie. Każdy mały widz po przedstawieniu otrzymuje do wypróbowania własny instrument (małe cymbałki) by całość spektaklu zakończyć "wielkim koncertem".

Spektakl odbędzie się 28 listopada 2021 roku o godz. 16:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu

Bilety w cenie 15 zł/os. można zakupić na portalu biletyna.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną podczas spektaklu obowiązuje: limit miejsc, dystans, zakrywanie ust i nosa maseczką.

Kontakt: e-mail: kasia@kulturasuszec.pl, telefon:  32 212 44 91 wew. 23. Zachęcamy do odwiedzenia naszego facebook’a i instagrama.


Od kilku miesięcy nasz ośrodek kultury, wspólnie z 10 innymi instytucjami w Polsce, pracował nad powstaniem książki. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaproszenie do współpracy wysłane przez Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu.

Książka „Podróże jeża spod miasta Zgierza", to zasadzie kolejna część  historii o jeżu ze Zgierza, sympatycznej postaci wymyślonej kiedyś przez Wandę Chotomską. Tym razem zawiera ona losy jeża, który opuszcza swoje rodzinne miasto i wybiera się na poszukiwanie przygód.

W suszeckim rozdziale jeż spotyka m. in. braci Godźków, Bubika, odwiedza m.in. Muzeum „Kamojówka” oraz Maryjkę Branicką.

W pracy nad naszym rozdziałem wzięły udział: Lija Paszek, Maria Kucz, Natalia Foks, Gertruda Godziek, Aniela Pilar, Barbara Manowska, Ewa Solich pod opieką Pauliny Pierchały. To dzięki im pomysłom, jeż poznaje dokładnie naszą gminę.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021, powstał zaś dzięki współpracy z:

- Centrum Kultury w Sycowie
- Biblioteka Miejska w Cieszynie
- Stowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz
- Milanowskie Centrum Kultury
- Fabryka Kultury w Redzie
- Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Op.
- Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
- Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie
- Ratusz Zduńska Wola
- Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

Publikację w formie pdf można pobrać pod linkiem: https://kulturasuszec.pl/podroze-jeza-spod-miasta-zgierza/.  Zachęcamy także do odsłuchania poszczególnych rozdziałów za pomocą plików mp3 dostępnych tutaj: https://kulturasuszec.pl/podroze-jeza-spod-miasta-zgierza/

1387987