Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Strona w budowie!

NUMERY TELEFONÓW RACHMISTRZÓW SPISOWYCH 1. PAN MACIEJ KOŁODZIEJ: 571 937 455, 2. PANI MARTA KRYMER: 571 937 678, 3. PANI DOROTA PIEKUT: 571 937 470 (od poniedziałku do piątku po godz. 17.00).

NIE CZEKAJ, SPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!
NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021! <--- Przejdź do formularza spisowego


Sprawdź dyżury rachmistrzów spisowych:
Dyżury rachmistrzów spisowych


Apel do mieszkańców - NSP 2021
Kliknij tutaj!

Aktualności

Aktualności

Treść

Wieczór Pieśni Powstańczej

 

Zespół Śpiewaczy "Pogodna Jesień" serdecznie zaprasza na Wieczór Pieśni Powstańczej z okazji obchodów 100-lecia III Powstania Śląskiego.

 

W programie Wieczoru znajdują się najpiękniejsze pieśni powstańcze wykonane przez zespoły śpiewacze "Pogodna Jesień", "Radostowianki" i "Mizerowianki" oraz występy zaproszonych gości. Na zakończenie będzie możliwość wspólnego pośpiewania.

 

Wieczór odbędzie się 9 września 2021 roku o godz. 18:00 w sali widowiskowej GOK w Suszcu. Z racji limitu miejsc obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania w sekretariacie GOK lub poprzez portal biletyna.pl.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy "Zakochaj się w śląskiej tradycji" w projekcie "Kulturalne Wydobycie 2.0", dofinansowanym ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu  Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021".

 


Warsztaty wiązania żuroków

 

Zespół Śpiewaczy "Pogodna Jesień" serdecznie zaprasza na warsztaty wiązania żuroków - tradycyjnego nakrycia głowy zamężnych Ślązaczek z Ziemi Pszczyńskiej.

 

Warsztaty poprowadzi Pani Maria Witoszek - ostatnia osoba znająca najstarszą metodę wiązania żuroków, czyli białych, pięknie haftowanych i obrobionych koronką chust, wiązanych na głowach tak, aby z tyłu układała się ozdobna kokarda. To właśnie te nakrycia głowy są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów stroju ludowego Ziemi Pszczyńskiej, warto więc poznać technikę ich wiązania.

 

Warsztat praktyczny poprzedzi krótki wykład Pani Krystyny Pieronkiewicz-Pieczko, podczas którego będzie można poznać wiele ciekawostek dotyczących właśnie strojów ludowych naszego regionu.

 

Warsztaty odbywają się 18 września 2021 roku o godz. 15:00 w remizo-świetlicy w Rudziczce.

 

Uwaga! Obowiązuje limit miejsc i zapisy w sekretariacie GOK, tel.: 32 212 44 91. Warsztaty są bezpłatne, a organizatorzy zapewniają wszystkie materiały.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy "Zakochaj się w śląskiej tradycji" w projekcie "Kulturalne Wydobycie 2.0", dofinansowanym ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu  Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021".

 

 


Tradycyjne gotowanie!

 

Lubisz piec i robić przetwory? A może dopiero poznajesz ciekawe przepisy i uczysz się sztuki kulinarnej naszych babć? Jeśli tak, to Koło Gospodyń Wiejskich z Suszca serdecznie zaprasza na warsztaty robienia tradycyjnych śląskich słodkości i przetworów! 

 

Warsztaty są kierowane do dzieci od 9 roku życia, młodzieży i dorosłych. Zajęcia będą prowadzone przez znakomite gospodynie, które nie tylko znają stare i sprawdzone przepisy, ale również różne triki na to, aby wszystko wyszło znakomicie!

 

Warsztaty są bezpłatne i odbywają się 13 i 14 września oraz 4 i 5 października w kuchni Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Organizatorzy zapewniają większość materiałów. Obowiązuje limit miejsc, a zapisy są przyjmowane telefonicznie pod numerem: 602 233 839. 

 

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy "Kuchnia babć Celiny i Teresy" w projekcie "Kulturalne Wydobycie 2.0", dofinansowanym ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu  Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021".

 

 


Dołącz do Klubu Działań Pozytywnych!

 

Klub Działań Pozytywnych zaprasza w swoje szeregi nowe wolontariuszki i wolontariuszy!  Masz skończone 13 lat i chcesz działać charytatywnie? Lubisz pomagać i angażować się w różne wydarzenia? Dołącz do Klubu Działań Pozytywnych!

 

Ale zanim zaczniesz z nami współpracować, to zapraszamy Cię na spotkanie organizacyjne 10 września o godz. 17:00 w salce 35 w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu, a następnie na cykl szkoleń i warsztatów, dzięki którym dowiesz się, jak działać skutecznie.

 

Więcej informacji uzyskasz pod numerem telefonu: 882 685 120.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy "Akcja-reaktywacja" w projekcie "Kulturalne Wydobycie 2.0", dofinansowanymze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu  Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021".

 

1341056