Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Strona w budowie!

Aktualności

Aktualności

Treść

Premiera spektaklu „Podróż do wnętrza nas samych, czyli po drugiej stronie okna”

Teatr Niewielki Poezji Własnej"  działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu zaprasza na premierę spektaklu "Podróż do wnętrza nas samych, czyli po drugiej stronie okna” " a po niej na Spotkanie Autorskie z Poetką Darią Danutą Lisiecką - organizatorką Międzynarodowego Festiwalu - Spotkania Petów  "Biała Lokomotywa" w Aleksandrowie Kujawskim.

Spektakl stworzony został z utworów poetyckich napisanych przez samych wykonawców - aktorów : Alicję Dzidę, Miłosza Bogacza, Samuela Łucjana i Oskara Frydeckiego. Spektakl to bardzo intymna, szczera rozmowa ze samym sobą o problemach młodych ludzi... może być zaskoczeniem dla dorosłych. To ważny przekaz młodych , wrażliwych, utalentowanych osób.

Reżyseria: kreacja zbiorowa pod opieką Adama Radosza. 

 

Na spektakl  zapraszamy 17 czerwca 2021 roku o godz. 19:00  do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. W związku z sytuacją obowiązuje limit miejsc.

Bilety na spektakl można zakupić na portalu biletyna.pl lub na stronie www.kulturasuszec.pl w zakładce KUP BILET

Kontakt: e-mail: kasia@kulturasuszec.pl, telefon:  32 212 44 91 wew. 23. Zachęcamy do odwiedzenia naszego facebook’a i instagrama.


Zdystansowana komedia i prześmiewcza tragedia, w której zdążyła się już zakochać cała Europa. Miłość ta kwitnie i dotarła wreszcie do Polski. Zakochaj się i ty. To prawda, że to... kłamstwo...

 

„KŁAMSTWO” to niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Autor wie sporo o związkach damsko-męskich. Ktoś mógłby powiedzieć, a kto nie wie?  On jednak umiejętnie i prowokacyjnie przełożył to na słowa... Słowa, które tną. Jak brzytwa.
A tonący?... No właśnie.

Metaforycznie udało się tu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, ale zawiera racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: "Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy  potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy".

Na spektakl „Kłamstwo” zapraszamy w dniu 13 czerwca 2021r. o godz. 17:00 i 19:30 do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu.

Bilety w cenie 60, 70 i 75 zł dostępne na stronie biletyna.pl
https://kulturasuszec.pl/kup-bilet/
 

Sekretariat Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00 -20:00, w piątki w godz. 8:00 – 16:00. Kontakt: e-mail: kasia@kulturasuszec.pl, telefon: 32 212 44 91 wew. 23. Zachęcamy do odwiedzenia naszego facebook’a i instagrama.

 

Zdjęcia

1287952