Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Strona w budowie!

Aktualności

Aktualności

Treść

MISTRZOWIE AGRO to największy w Polsce plebiscyt wiejski i rolniczy. Organizatorami akcji są ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników „Strefa Agro” oraz dzienniki regionalne „Dziennika Zachodniego”, ukazujące się w każdym województwie. Co roku przyznawane są prestiżowe nagrody w kategoriach Rolnik Roku, Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku

- Kandydatów do nagród nominują partnerzy i patroni akcji – organizacje rolnicze i wiejskie oraz samorządy – mówi Katarzyna Niedzwiecka, koordynator akcji. – Nominacje zgłaszają też dziennikarze, a swoje zgłoszenia mogą przesyłać także nasi Czytelnicy.

Sołtysi, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów, otrzymują tytuł Sołtysa Roku w powiecie oraz dyplom i medal. Takie właśnie wyróżnienie otrzymał sołtys Rudziczki – Wojciech Prządka.

- Dziękuję bardzo wszystkim, którzy na mnie głosowali. To dla mnie ogromne wyróżnienie i dowód, że to, co robię dla naszej miejscowości, ma sens i podoba się mieszkańcom – mówi pan Wojciech.

Aktywność rudzickiego sołtysa widać w inicjatywach, które podejmuje. Dzięki zaangażowaniu całej Rady Sołeckiej, mieszkańców oraz Urzędu Gminy i GOK-u, sala remizo-świetlicy nabrała zupełnie nowego oblicza. Odremontowano kuchnię, pomalowano salę widowiskową i scenę, stworzono piękne atelier. Obecnie trwa remont łazienek, w którym aktywnie uczestniczy także pan sołtys.

- Lubię kontakt z ludźmi, mam wiele pomysłów i to szczęście, że osoby w moim otoczeniu chętnie pomagają w realizacji każdego przedsięwzięcia. To dodaje mi skrzydeł. Cieszę się, że mogę liczyć na wsparcie i działać na rzecz naszej miejscowości.

Pan Wojciech to doskonały przykład aktywnego sołtysa, docenianego przez lokalną społeczność. Gratulujemy nagrody i życzymy nieustającego zadowolenia z pełnionej funkcji.

Monika Panfil

Zdjęcia

1258981