Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Strona w budowie!

Aktualności

Aktualności

Treść

Jarmark Świąteczny & Kiermasz Charytatywny !

 

Zapraszamy na plenerowy  przedświąteczny jarmark, który w tym roku połączyliśmy z kiermaszem charytatywnym na rzecz chorego Filipka Cholewy z Jankowic (https://www.siepomaga.pl/filip-sma?fbclid=IwAR3GWlaDGsOjEtgDsZ1y8SI92oUfSvXmp6LwjZsDnxFoV1P3rRSXhHSsGcU)

 

Jarmark odbędzie się na Placu Św. Jana w Suszcu w dniu 28 marca 2021 r. w godz. 9:00 – 18:00.

 

Podczas jarmarku nie zabraknie domowych wyrobów, w tym: ciast, ciasteczek, ale także ozdób wielkanocnych.

 

Informacja o zgłoszeniach dla wystawców dostępna jest na www.kulturasuszec.pl. Kontakt w sprawie stoisk: Łukasz Żydek - lukasz@kulturasuszec.pl, telefon:  32 212 44 91 wew. 21.

 

Jeśli ktoś chciałby się włączyć w organizację kiermaszu ofiarując wypieki, przetwory zapraszamy do kontaktu z Kasią Krzempek - kasia@kulturasuszec.pl, 721 319 086.


Zdystansowana komedia i prześmiewcza tragedia, w której zdążyła się już zakochać cała Europa. Miłość ta kwitnie i dotarła wreszcie do Polski. Zakochaj się i ty. To prawda, że to... kłamstwo...

 

„KŁAMSTWO” to niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Autor wie sporo o związkach damsko-męskich. Ktoś mógłby powiedzieć, a kto nie wie?  On jednak umiejętnie i prowokacyjnie przełożył to na słowa... Słowa, które tną. Jak brzytwa.
A tonący?... No właśnie.

Metaforycznie udało się tu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, ale zawiera racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: "Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy  potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy".

Na spektakl „Kłamstwo” zapraszamy w dniu 21 marca 2021r. o godz. 17:00 i 19:30 do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu.

Bilety w cenie 60, 70 i 75 zł dostępne na stronie biletyna.pl

Sekretariat Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00 -20:00, w piątki w godz. 8:00 – 16:00. Kontakt: e-mail: kasia@kulturasuszec.pl, telefon: 32 212 44 91 wew. 23. Zachęcamy do odwiedzenia naszego facebook’a i instagrama.


XVII Przegląd Pieśni “Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza

 

Organizatorzy przeglądu – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, Związek Górnośląski i TVS, przy współpracy placówek kultury samorządów lokalnych, zapraszają miłośników śląskich tradycji muzycznych do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Śląskiego Śpiewania”.

 

Wieloletnia tradycja przeglądu, oparta na zachowaniu cech autentyczności kultury muzycznej Górnego Śląska w jego różnych częściach, wraz ze specyfiką i swoistymi dla subregionów elementami, stanowi o silnym nurcie współczesnej idei kultywowania regionalnych wartości i lokalnych tradycji oraz o silnej motywacji pokoleń do ocalenia kulturowych i muzycznych wartości naszego regionu. Celem przeglądu jest umacnianie więzi społecznych poprzez rozwijanie postaw poszanowania dziedzictwa kulturowego wraz z propagowaniem, odtwarzaniem i przekazywaniem regionalnych wartości muzycznych Górnego Śląska.

 

Założenia programowe 27. przeglądu odwołują się do 100. rocznicy powstań śląskich i upamiętnienia walk o powrót Śląska do Polski w latach 1919 – 1921. Celem przeglądu jest upowszechnianie w pieśni historii o bohaterskich czynach Powstańców Śląskich, a także wzmocnienie poczucia wspólnoty narodowej i świadomości historycznej Polaków. Prezentacje sceniczne śląskich pieśni powstańczych, wykonywane przez dzieci, młodzież i dorosłych, stanowić będą swoisty hołd złożony ludziom czynu z okresu górnośląskich powstań.

 

Tegoroczna edycja przeglądu, na pierwszym etapie, uwzględniać będzie formułę online, opierającą się na prezentacjach nagrań wokalno-instrumentalnych audio-video uczestników „Śląskiego Śpiewania”.

 

Wszystkie materiały do pobrania, linki do śpiewników oraz link do Elektronicznej Karty Zgłoszenia (aktywny od 10 marca) znajdują się na stronie internetowej Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” www.zespolslask.pl

 

Sekretariat Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00 -20:00, w piątki w godz. 8:00 – 16:00. Kontakt: e-mail: aga@kulturasuszec.pl, telefon: 32 212 44 91 wew. 21. Zachęcamy do odwiedzenia naszego facebook’a i instagrama.


Zazielaniamy nasz dom kultury!

 

Po wielu zmianach, które w ostatnim czasie zaszły w naszym domu kultury, zależy nam na tym, aby zamieszkało w nim więcej roślin.

 

Dlatego też, jeśli w Waszych domach znajduje się nadmiar kwiatów lub czujecie potrzebę podzielenia się sadzonkami, albo też straciliście cierpliwość to pewnych okazów, to my chętnie zaadoptujemy Wasze roślinki.

 

Znajdziemy dla nich miejsce w Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu i naszych remizo-świetlicach
w Rudziczce i Mizerowie.

 

Wystarczy przynieść do nas roślinki, a my się nimi zaopiekujemy, przesadzimy, znajdziemy nowe doniczki i otoczymy miłością.

 

Jeśli będziecie mieć jakieś pytania, prosimy o kontakt z Agą Zielonką-Miturą (aga@kulturasuszec.pl, 32 212 44 91 wew. 21.

 

1287974