Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Strona w budowie!

Aktualności

Aktualności

Treść

2 przedszkola z Gminy Suszec tj. przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kryrach oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mizerowie przystąpiły do II edycji kampanii edukacyjno-informacyjnej, skierowanej do przedszkoli Województwa Śląskiego pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG-Przedszkolaku złap oddech”.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie oraz zaktywowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej.

Dzięki prowadzonym działaniom w/w przedszkola otrzymały pomoc rzeczową, w postaci 4 oczyszczaczy powietrza, które uzdatniają powietrze w salach przedszkolnych.

Oczyszczacze powietrza zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG-Przedszkolaku złap oddech”-II edycja, współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Realizacja kampanii polega na przeprowadzeniu zajęć edukacyjno-informacyjnych we wszystkich grupach przedszkolnych oraz przeprowadzeniu wśród rodziców/opiekunów prawnych dzieci  kampanii edukacyjno-informacyjnej, dotyczącej zanieczyszczeń powietrza i sposobów ograniczenia niskiej emisji oraz wpływie zanieczyszczenia na zdrowie dzieci.

1287955