APLIKACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY

Regionalny System Ostrzegania (RSO) jest darmową usługą, która umożliwia powiadamianie ludności o zagrożeniach i zdarzeniach mających wpływ na bezpieczeństwo powszechne i porządek publiczny oraz na ochronę życia i zdrowia ludzkiego, a także mienia. Informacje przekazywane są przez Aplikację Mobilną RSO, programy naziemnego multipleksu cyfrowego MUX-3 oraz zamieszczane są na stronach internetowych urzędów wojewódzkich.

Dzięki współpracy z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej w RSO umieszczane są ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne (w tym mapka prezentująca stan wód na najistotniejszych wodowskazach polskich rzek). Ponadto, w systemie zamieszczone są też inne ostrzeżenia np. drogowe.

Bezpłatna aplikacja RSO dla trzech najbardziej rozpowszechnionych systemów operacyjnych (Android, iOS, Windows Phone) dostępna jest za darmo w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy (Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store). Aplikację można wyszukać w sklepach po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania” lub pobrać pod adresem:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=mswia.rso

 

Zachęcamy mieszkańców gminy do zainstalowania aplikacji RSO na telefonach komórkowych, celem bieżącego śledzenia informacji o zagrożeniach oraz o jakości powietrza.