ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY!!

Witaj szkoło!!

                         Dziś w  szkołach i przedszkolach  Gminy  Suszec otwarto  nowy rok szkolny 2020/2021.  Ponad 1 270   uczniów szkół podstawowych i około 620 dzieci przedszkolnych i rozpoczęło swą edukację. Pomimo złej pogody przyjmowanie do przedszkoli i szkół  w warunkach obostrzenia przepisami  sanitarnymi  i organizacyjnym związanymi z pandemią odbyło się bez zakłóceń  i  ze strony Rodziców  z pełnym zrozumieniem i zdyscyplinowaniem.  Sytuacja jest trudna, ale wszyscy powinniśmy  mieć  świadomość odpowiedzialności.  Starajmy się dostosować do sytuacji i pomimo wielu niejasności w wytycznych  GIS i  MEN,  kierujmy się  zdrowym rozsądkiem, aby uniknąć chaosu.

                 Szkoły są przygotowane  do pracy w rygorze sanitarnym. Dyrektorzy szkół sporo napracowali się aby  zapewnić  jak najbezpieczniejsze warunki pobytu dzieci w placówkach oraz  stworzyć odpowiednie  procedury.  Nauka obywa się już w niektórych szkołach od godz. 7.30  a kończy jak np. w ZSP Rudziczka ok. godz. 17.15. Tam sytuacja lokalowa jest najgorsza.  W innych jest lepiej. Kilka wejść do szkoły, przestrzeganie rygorów sanitarnych, stosowanie środków ochrony   to podstawa  bezpieczeństwa w szkole. Rodzice są na bieżąco informowani bezpośrednio na stronach internetowych. 

                  Wszystkim uczniom, dyrektorom, kadrze nauczycielskiej, pracownikom obsługi  oraz Rodzicom życzymy  zdrowia  i poczucia  bezpieczeństwa  w tych trudnych  warunkach.