III KONFERENCJA ŁOWIECKA - REPORTAŻ FILMOWY

 

Kolejna edycja Konferencji Łowieckiej, tym razem już w dwudniowym i międzynarodowym wydaniu, za nami. Jak było? Gościliśmy na salach obrad 250 uczestników ze środowisk którym nasze spotkania są dedykowane, a mianowicie, samorządowców, rolników, leśników i myśliwych. Uczestnicy wysłuchali 20 referatów wygłoszonych przez naukowców z czołowych polskich uniwersytetów zajmujących się problematyką łowiecką, leśników oraz przedstawicieli samorządu rolniczego i ośrodków doradztwa rolniczego. Również myśliwych praktyków.

Konferencja dojrzewa organizacyjnie, ale przede wszystkim, nasze doświadczenie coraz wyraźniej potwierdza potrzebę kontynuowania tych spotkań i potrzebę budowania jeszcze szerszej płaszczyzny dyskusji o łowiectwie, i szerzej, o zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym. W gronie organizatorów zapadła już decyzja o kontynuowaniu naszych działań. Nad formułą przyszłorocznej edycji naszego spotkania rozpoczęliśmy szeroką dyskusję i najbliższe tygodnie powinny przynieść konkretne rozstrzygnięcia.

Na razie zapraszamy do obejrzenia materiałów z obu dni Konferencji oraz wysłuchania wszystkich referatów wygłoszonych w czasie jej trwania. Dla uczestników będzie to z pewnością sympatyczne przypomnienie czasu minionego, dla nieobecnych, obraz naszego wysiłku i mamy nadzieję zachęta do wzięcia udziału w przyszłorocznym spotkaniu.

Wystąpienia zaprezentowane podczas konferencji przez poszczególnych prelegentów obejrzeć można w serwisie youtube na kanale konferencja łowiecka (https://www.youtube.com/channel/UCPN9VjCqYfwNW84siqXQhzQ/videos).