16. edycji konkursu Lady D. - Dama z Niepełnosprawnością

W związku z pismem Pana Marka Plury, Posła do Parlamentu Europejskiego, zamieszczamy informację dotyczącą 16 edycji konkursu Lady D. - Dama z Niepełnosprawnością. Ideą konkursu jest promowanie niezwykłych kobiet, które mimo zmagania się z niepełnosprawnością osiągają życiowe sukcesy, realizują pasje, są inspiracją, oparciem i wzorem dla innych. Organizowany konkurs skierowany jest do organizacji i osób z województwa śląskiego, działających na rzecz aktywnego życia kobiet
z niepełnosprawnościami.

Wszystkie wybrane Panie zostaną uhonorowane tytułem (np. Lady D Miasta Katowice), pamiątkowym dyplomem i nagrodą rzeczową, wręczoną podczas uroczystej Gali Lady D 2018, zaplanowanej na 3 grudnia, w ramach obchodu Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Ponadto, spośród laureatek powiatowych zostaną także wybrane Lady D Województwa Śląskiego w takich kategoriach jak: kultura i sztuka, sport, zaangażowanie społeczne, kariera zawodowa i dobry start.

Konkurs Lady D. to także wspaniała okazja do zwiększenia świadomości społecznej na temat wkładu kobiet z niepełnosprawnościami w rozwój gospodarczy i społeczny.

Organizator zaprasza do zgłaszania kandydatur oraz promowania idei Konkursu. Kandydatką do tytułu Lady D. powinna być niepełnosprawna kobieta pracująca lub działająca na terenie Państwa powiatu.

Kapituła konkursu złożona między innymi z dotychczasowych laureatek wyłoni powiatowe Lady D., a następnie także laureatki tytułu Lady D. województwa śląskiego. 

Wszystkie laureatki zostaną zaprezentowane podczas finałowej Gali, na którą zaproszeni zostaną także patroni medialni konkursu.

Pierwsza edycja konkursu Lady D. odbyła się w 2002 roku. Od tego czasu finały Lady D. odbywały się już m.in. w Katowicach, Sejmie RP i Parlamencie Europejskim
w Brukseli. Od 2011 roku Konkurs nosi imię Ś.P. Krystyny Bochenek, wicemarszałek Senatu RP, wielkiej orędowniczki konkursu, która zginęła tragicznie w katastrofie smoleńskiej.

Zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza, który należy pobrać ze strony www.plura.pl przesyłając go na adres e-mail: marek.plura-office@ep.europa.eu bądź na adres pocztowy biura w Katowicach tj. ul. Ceglana 4a, 40-514 Katowice.

 

W załączeniu:

  1. Regulamin Konkursu Lady D. województwa śląskiego 2018
  2. Formularz zgłoszeniowy konkursu Lady D. województwa śląskiego 2018.