Aktualności

Treść

W sobotę 14 marca podczas 31. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech 2026 i 25. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo w Kielcach poznaliśmy laureatów akcji Polska Press - Mistrzowie Agro 2025. Najlepsi sołtysi, rolnicy, liderzy społeczności odebrali nagrody za promowanie polskiej wsi. Tytuły powędrowały również do najlepszych sołectw, kół gospodyń wiejskich i agroturystyk w regionie.

Swój wielki sukces świętowało tego dnia Koło Gospodyń Wiejskich w Suszcu, które odebrało tytuł Najlepszego Koła Gospodyń Wiejskich Województwa Śląskiego. Członkinie Koła udały się do Kielc, aby osobiście odebrać przyznane wyróżnienie. Przewodnicząca Koła pani Kornelia Zając w towarzystwie Zastępcy Wójta Gminy Suszec pana Krzysztofa Spyry uroczyście odebrała nagrodę z rąk organizatorów. To prestiżowe wyróżnienie jest efektem wieloletniej pracy, zaangażowania oraz aktywności Koła na rzecz lokalnej społeczności. Serdecznie gratulujemy!

Plebiscyt Mistrzowie AGRO to jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych inicjatyw, których celem jest promowanie życia na polskiej wsi, działalności rolniczej oraz aktywności lokalnych społeczności. Plebiscyt odbywa się we wszystkich powiatach i województwach w kraju, a jego zwieńczeniem była sobotnia ogólnopolska gala, podczas której zwycięzcy  odebrali swoje nagrody.

Wyjazd do Kielc był także okazją do wspólnego reprezentowania gminy. Ponieważ ceremonia odbywała się w trakcie największego w halach wydarzenia dla przedstawicieli sektora rolniczego w Europie Środkowej, do stolicy województwa świętokrzyskiego wraz z członkiniami koła udali się również przedstawiciele rolników z terenu gminy Suszec. Udział w targach był dla naszych rolników okazją do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu rolnictwa 4.0, automatyzacji oraz cyfrowego zarządzania produkcją, ale nie zabrakło też najpopularniejszych maszyn. Agrotech co roku gromadzi setki wystawców z Polski, Unii Europejskiej, krajów bałkańskich i Bliskiego Wschodu i tysiące zwiedzających z kraju i zagranicy, a ostatnia edycja pobiła rekord - 80 tysięcy gości.

Sobotni wyjazd pozwolił przedstawicielom naszej gminy nie tylko świętować sukcesy, ale także wymienić doświadczenia, zdobywać wiedzę i nowe pomysły, które mogą zostać wykorzystane w dalszej działalności.

Zdobycie tytułu najlepszego koła w województwie to powód do dumy dla całej gminy Suszec i potwierdzenie, że lokalne inicjatywy oraz wspólna praca przynoszą wymierne efekty.