Aktualności

Treść

Zapraszamy na spektakl „Moje, nie moje” w wykonaniu Teatru Szydełko wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas szkół podstawowych oraz całe rodziny z dziećmi. To pełna uroku historia, zabawna i wzruszająca, która bawi i uczy jednocześnie. Po spektaklu odbywają się animacje teatralne.

Spektakl opowiada historię zwierząt, które pewnego dnia znajdują wielkie i tajemnicze jajo. Początkowo, każde z nich chce, aby odkrycie znalazło się w jego posiadaniu, wierzy bowiem, że z jaja wykluje się jego własny potomek. Sprawa jednak komplikuje się, gdy ze znaleziska wykluwa się ktoś zupełnie niepodobny do żadnego stada. Przedstawienie porusza bardzo istotne kwestie niesprawiedliwej oceny drugiej osoby, postrzegania innych przez pryzmat wyglądu, akceptacji w grupie, odmienności. Dotyka również tematy związane z ludzką chciwością, zazdrością, pragnieniem władzy, posiadania, materializmem, konsumpcjonizmem, arogancją, zbytnią pewnością siebie, egoizmem, zarozumiałością. Scenariusz przedstawienia powstał na kanwie sztuki Liliany Bardiejewskiej o tym samym tytule.

„Moje, nie moje” to historia ciągle aktualna i ważna nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Często oceniamy ludzi powierzchownie i niesprawiedliwie, niestety wciąż zdarza nam się akceptować kogoś bądź nie poprzez wygląd. A przecież w dzisiejszym świecie, pełnym różnorodności i dysproporcji tak ważna jest akceptacja, tolerancja i szacunek. One dają nam gwarancję pokoju i miłości. – mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu.

W świecie konsumpcjonizmu, gdzie często „mieć” jest ważniejsze niż „być”, dzieci podejmują na scenie próbę zmierzenia się z wyżej opisanym problemem. Spektakl utrzymany jest w konwencji bajkowej, z pięknymi kostiumami, światłem, muzyką i scenografią. Postaciami w historii są sroki, wąż, żółw, mrówki, wróble, paw, żaby a nawet kangur.

 

Po spektaklu aktorzy zapraszają widzów do wspólnej zabawy teatralnej.

Spektakl odpowiedni dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz klasy szkoły podstawowej 1-6.

 

Obsada spektaklu: Nikola Gawlas, Zofia Jeleśnianska, Maja Koch, Mateusz Krawczyk, Jakub Ryszka, Jan Kubica, Antonina Kubica, Lena Węglarz, Lidia Maźnio, Mikołaj Misiak, Paweł Nowak, Maja Orawska, Oliwia Piątkowska, Daria Poukh, Tymoteusz Sokołowski, Kamil Stefaniak, Róża Styrnol, Alisa Urban, Filip Wodecki, Eliza Zurek. Reżyseria: Dorota Krawczyk. Scenariusz: na podstawie sztuki Liliany Bardiejewskiej. Światło: Radosław Bujok, Scenografia: Adam Danek i Dariusz Włoszczyk. Muzyka: Jakub Ryszka. Kostiumy: Hanna Sekuła.

 

Bilety w cenie 15 zł/os. dostępne są w sekretariacie Gminnego Ośrodka lub  biletyna.pl, kulturasuszec.pl.

 

Niedziela z Bajką odbywa się w ramach 13. Suszeckiej Jesieni Kulturalnej.

Kontakt: e-mail: dyrektor@kulturasuszec.pl, telefon:  32 212 44 91 wew. 20. Zachęcamy do odwiedzenia naszego facebook’a i instagrama.