Aktualności

Treść

Dni EKO Sąsiada

 

Dzień Sąsiada to święto, które oficjalnie obchodzone jest na całym świecie. Jak można świętować ten dzień? Poprzez sąsiedzkie inicjatywy! Są to wydarzenia organizowane przez sąsiadów, dla sąsiadów, z sąsiadami. Korzyści z dobrych relacji z sąsiadami jest wiele, ponieważ po prostu dobrze się mieszka, jeśli zna się osoby mieszkające wokół nas.

 

W tym roku, ze względów epidemiologicznych, nie możemy cieszyć się sąsiedzką przyjaźnią podczas grillów, pikników, rozgrywek sportowych. Nie oznacza to jednak, że nie możemy działać na rzecz poprawy życia – zarówno sąsiadów, jak i naszego własnego!

 

Serdecznie zachęcamy do wszelkich bezpiecznych form sąsiedzkiej samopomocy i współpracy. My natomiast, jako Organizatorzy akcji „Dni EKO Sąsiada”, w ramach tegorocznej edycji specjalnej ogłaszamy konkurs na najciekawszy eko-(mikro)ogródek!

 

Można go zrobić samodzielnie, tylko na swojej posesji, balkonie, tarasie czy działce lub… podzielić się zadaniami i pomysłami razem z sąsiadami, udokumentować fotograficznie/filmowo stan przed i po działaniach, a następnie przesłać dokumentację wraz ze zgłoszeniem konkursowym do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Ostateczna realizacja pomysłów zależy tylko od Was, za to świetne nagrody są po naszej stronie!

 

O tym, jak podejść do eko-zmian i jak zgłosić swój mały kawałek nieba (a w zasadzie to nawet ziemi) do konkursu można przeczytać w regulaminie. Konkurs trwa od 5 czerwca do 20 października 2020 roku.

 

Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z Łukaszem Żydkiem i Agnieszką Zielonką-Miturą z biura merytorycznego GOK, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00, tel.:  32 212 44 91 wew. 21, e-mail: dnisasiada@kulturasuszec.pl.


Dwudniowy Plener Malarski w Suszcu!

W sierpniowy weekend zapraszamy  wszystkich chętnych na dwudniowy plener malarski. Pierwszy dzień spędzimy na zielonej przestrzeni wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, zaś drugiego dnia wspólnie wybierzemy jedno z miejsc plenerowych na terenie gminy.  Co będziemy uwieczniać ? Przede wszystkim otaczającą  nas przyrodę, budowle, krajobrazy.

Plener dedykowany jest  młodzieży od 13 r. ż. oraz dorosłym, którzy lubią malować i chcą rozwijać swoją pasję oraz umiejętności.  Nie musisz posiadać doświadczenia, aby wziąć udział w plenerze! Spotkania poprowadzi  plastyk i grafik Marcin Mitura.

Terminy:
21.08, godz. 17:00 – 20:00,
22:08, godz. 10:00 – 16:00.

Uczestnictwo w plenerze jest bezpłatne, jednak uczestnicy i uczestniczki przynoszą własne materiały plastyczne, zgodnie z ogólnymi zaleceniami prowadzącego.

 Aby wziąć udział w plenerze należy zapisać się przez strefę zajęć: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/20660

 

Sekretariat Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Kontakt: e-mail: aga@kulturasuszec.pl, telefon:  32 212 44 91 wew. 21. Zachęcamy do odwiedzenia naszego facebook’a.


Konkurs fotograficzny  "Mój przyjaciel zwierzak"

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat do udziału w konkursie fotograficznym "Mój przyjaciel zwierzak".

Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności twórczej w obrębie fotografii, kompozycji i estetyki obrazu. Ponadto, organizatorzy pragną zwrócić uwagę na ważną rolę towarzystwa zwierząt w życiu człowieka, uwrażliwić dzieci i młodzież na sprawy zwierząt oraz kształtować postawę szacunku i opiekuńczości względem naszych braci mniejszych.

Każdy uczestnik może przesłać jedno zdjęcie lub cykl do trzech zdjęć swojego zwierzęcego przyjaciela. Zdjęcia wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres: konkursy@kulturasuszec.pl.

Szczegóły dotyczące konkursu, w tym karta zgłoszeniowa oraz regulamin dostępne są na stronie www.kulturasuszec.pl.

 

Sekretariat Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Kontakt: e-mail: konkursy@kulturasuszec.pl, telefon: 32 212 44 91 wew. 21. Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka.


Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu oraz Gminny Ośrodek Sportu w Suszcu zapraszają na VI Rodzinny Rajd Rowerowy “Na kole bez gmina”. Rodzinny Rajd Rowerowy ma charakter wyłącznie rekreacyjny.

 

Dlaczego warto wziąć udział w Rajdzie?

 - bo to świetna okazja do wspólnego spędzenie czasu,

 - bo to szansa na odwiedzanie być może wcześniej nie znanych miejsc położonych na trasie rajdu rowerowego.

 

Kto może wziąć udział w Rajdzie?
Każdy kto tylko ma na to ochotę. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w rajdzie znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie www.kulturasuszec.pl

Termin:
26 lipca 2020

Program rajdu:
Rejestracja i zbiórka uczestników 14:30-15:00, Gminny Ośrodek Sportu w Suszcu (ul. Szkolna 130 z, 43-267 Suszec). Trasa rajdu do pobrania na stronie kulturasuszec.pl

 

Kartę zgłoszeniową należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu w terminie do 23.07.2020

 

Sekretariat Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Kontakt: e-mail: aga@kulturasuszec.pl, telefon:  32 212 44 91 wew. 21. Zachęcamy do odwiedzenia naszego facebook’a.


Zapraszamy na wakacje z LEGO!

Wakacyjne LEGO dla młodszych i starszych, z Laboratorium Wiedzy Ja To Wiem, już niebawem ruszy w Rudziczce i Mizerowie. Zajęcia przygotowano z myślą o różnych grupach wiekowych, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

Na warsztaty zapraszamy codziennie, przez cały tydzień zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 27-31 lipca 2020 w Remizo-Świetlicy w Mizerowie

10:00-12:00 LEGO WEDO (dzieci od 4 r.ż.)

12:30-14:30 LEGO BOOST (dzieci od 7 r.ż.)

15:00-17:00 PROGRAMOWANIE Z MINECRAFTEM (dzieci od 8 r.ż.)

 

  • 3-7 sierpnia 2020 w Remizo-Świetlicy w Rudziczce

10:00-12:00 LEGO WEDO (dzieci od 4 r.ż.)

12:30-14:30 LEGO BOOST (dzieci od 7 r.ż.)

15:00-17:00 PROGRAMOWANIE Z MINECRAFTEM (dzieci od 8 r.ż.)

 

Koszt zajęć: 160 zł/tydzień

Chcąc zapisać dziecko na zajęcia prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 32 212 44 91 wewnętrzny 21. Po wpisaniu na listę zapisową prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej dostępnej na www.kulturasuszec.pl  i dostarczyć jej w dniu zajęć.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LEGO WEDO
dla dzieci w wieku 4-5 lat

Zajęcia robotyki mają na celu naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć z informatyki i robotyki. Są to niezwykłe warsztaty łączce naukę robotyki i programowania ze świetną zabawą. Chcielibyśmy przekazać naszym uczestnikom pasję jaką jest budowanie robotów przy wykorzystaniu klocków LEGO WeDo. Podczas zajęć dzieci pracują parami. Każdy zespół otrzymuje jeden zestaw klocków LEGO WeDo 2.0 oraz tablet, którym sterujemy budowlami. Praca w dwójkach jest zamierzona ponieważ dzięki temu dzieci uczą się komunikacji, współpracy a także pracy zespołowej.

 

LEGO BOOST
dla dzieci w wieku 7-8 lat

Warsztaty Lego Boost to zabawa, która ma zachęcać do rozwijania naukowych pasji, uczyć kreatywnego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Lego Boost pozwoli im na zdobycie nowych umiejętności z dziedzin robotyki, automatyki oraz informatyki. W trakcie zajęć pod czujnym okiem instruktorek konstruują roboty i tworzą dla nich programy, pracując w dwuosobowych zespołach, dzięki czemu od najmłodszych lat uczą się pracy w grupie. Lego Boost to ponad 800 klocków, w tym silniki i czujniki, które pozwolą zbudować niesamowite konstrukcje takie jak gitarę elektryczną, samochód wyścigowy, robo-kota, wózek widłowy czy robota przemysłowego.

 

 

PROGRAMOWANIE Z MINECRAFTEM
dla dzieci powyżej 8 lat

Programowanie z Minecraftem to wspaniała, pełna przygód zabawa. Każde dziecko może, a nawet powinno zacząć swoją przygodę z programowaniem od zabawy z grą Minecraft. Do nauki wykorzystujemy prosty i przyjemy w nauce język Lua. Stosujemy elementy matematyki oraz rozwijamy myślenie analityczne i kompetencje cyfrowe.