archiwum

RSS

Ogłoszenie dotyczące obowiązku wywozu nieczystości ciekłych

Informuje się,  że zgodnie z zapisami z ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciele nieruchomości  wyposażonych w bezodpływowy zbiornik (szambo) zobowiązani są do podpisania umowy na wywóz nieczystości ciekłych z podmiotem posiadającym zezwolenie Wójta Gminy Suszec  na prowadzenie usług w zakresie odbioru i wywozu nieczystości ciekłych. Wykaz podmiotów  prowadzących działalność w tym zakresie na terenie gminy Suszec jest dostępny    w zakładce informacyjnej:   http://www.suszec.pl/  Każdy posiadacz szamba zobowiązany jest na wezwanie kontrolującego przedłożyć umowę na wywóz nieczystości ciekłych oraz dowody uiszczania opłat za te usługi (rachunki, faktury vat), potwierdzające regularność wywozu nieczystości z szamba. Właściciele nieruchomości mają obowiązek pozbywać się nieczystości ciekłych z częstotliwością uniemożliwiającą przepełnienie zbiornika i gwarantującą ochronę  środowiska  gruntowo-wodnego przed zanieczyszczeniem, zgodnie  z obowiązującym  Regulaminem utrzymania czystości   i porządku na terenie Gminy SUSZEC.

Godziny funkcjonowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Informuje, się wszystkich zainteresowanych mieszkańców,  że PSZOK jest czynny:    OKRES  LETNI    od 1 maja do 30 września            wtorki i piątki      w godz. 15.00 - 20.00             środy             w godz. 8.00  - 18.00              soboty           w godz.  8.00 - 15.00 OKRES ZIMOWY       od 1 października do 30 kwietnia          wtorki i piątki        w godz. 15.00 -18.00 środy                w godz. 10.00 - 18.00               soboty               w godz. 8.00 - 13.00               za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy   Odpady komunalne należy dostarczać do PSZOK-u w wyżej podanych  terminach. Od 1 lutego obowiązują nowe zasady oddawania odpadów zielonych (trawa, liście, gałęzie), których ilość jest limitowana i wynosi  nie więcej niż 0,5 m3 na posesję na miesiąc. Odpady zielone można dostarczać w workach brązowych lub luzem

Program SMOG STOP - Edycja 2018

Informuje się, że osoby fizyczne mogą ubiegać się w  Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej  w Katowicach o dofinansowanie do wymiany kotłów i termomodernizacji budynków mieszkalnych w ramach programu SMOG – STOP – edycja 2018.  W najbliższym czasie zostanie ogłoszony  regulamin naboru wniosków. Aktualne informacje na temat  Programu oraz Regulaminu Naboru dla Programu SMOG STOP – Edycja 2018, można na bieżąco śledzić na stronie internetowej Funduszu pod adresem: www.wfosigw.katowice.pl

DZIEŃ ZBIRA – DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ ZBIRA – DZIEŃ DZIECKA

Dzień Zbira, czyli Dzień Dziecka to impreza plenerowa dedykowana wszystkim dzieciom z gminy Suszec. Odbędzie się już po raz drugi, w dniu 1 czerwca 2018 w godz. 16:00 - 20:00 na terenach zielonych przy GOK w Suszec. Dlaczego Dzień Zbira? Ten dzień oraz nazwa tej imprezy dedykowane są pamięci śp. Moniki Zbirowskiej - wolontariuszki KDP, która nade wszystko kochała właśnie pracę z dziećmi.  W tym roku będzie jeszcze więcej atrakcji dzięki połączeniu sił: Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, Klubu Działań Pozytywnych, Gminnej Biblioteki Publicznej w Suszcu, Gminnego Ośrodka Sportu w Suszcu, Straży Pożarnej oraz Policji.  Wśród atrakcji pojawią się: ✔ bezpłatne dmuchańce, ✔ malowanie twarzy, ✔ gigantyczne kolorowanki, ✔ animacje prowadzone przez szczudlarzy, ✔ planszówki, ✔ Olimpiada Gier i Zabaw  Podwórkowych i Ulicznych, ✔ możliwość zwiedzenia wozu  strażackiego oraz radiowozu itp.    A w trakcie imprezy rozstrzygniemy konkurs na NAJLEPSZE PRZEBRANIE "PIPPI POŃCZOSZANKI"! Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY!. Serdecznie zapraszamy! Na miejscu pojawią się także punkty gastronomiczne z watą cukrową, goframi, lodami itp. - odpłatne. Więcej informacji w biurze merytorycznym Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00. Informacje można uzyskać także pod numerem tel. 32 212 44 91 wew. 21 lub wysyłając maila: kasia@kulturasuszec.pl.

OGRODÓWKA

OGRODÓWKA

Na dobry początek rozpoczynających się wakacji Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na OGRODÓWKĘ, czyli potańcówkę na Ogrodowej.  Letni wieczór, dobra muzyka, pyszne jedzenie, tańce i zabawa pod gołym niebem - taki klimat będzie towarzyszył Ogrodówce. Będzie to również okazja do zaprezentowania się uczestników zajęć prowadzonych przez GOK w Suszcu.  Nie zapominamy także o dzieciach, dla których przygotowaliśmy animacje prowadzone przez Klub Działań Pozytywnych oraz możliwość skorzystania z dmuchańców. Na Ogrodówkę zapraszamy 23 czerwca 2018 od godz. 17:00. Spotykamy się na terenie wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, przy ul. Ogrodowej 22. Jeśli masz pytania, zapraszamy do biura merytorycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynnego od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00. Informacje można uzyskać także pod numerem tel. 32 212 44 91 wew. 21 lub wysyłając maila: kasia@kulturasuszec.pl.

Działania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na rzecz osób niepełnosprawnych

http://www.zus.pl/baza-wiedzy/biblioteka-zus/wydawnictwa/dzialania-zakladu-ubezpieczen-spolecznych-na-rzecz-osob-niepelnosprawnych

Znaleziono psa

Znaleziono psa

Informujemy, że dnia 12 maja br. na terenie Gminy Suszec został wyłapany pies i umieszczony w schronisku w Jastrzębiu-Zdroju.

XLVII sesja Rady Gminy

W dniu 24 maja 2018 r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy Suszec odbędzie się XLVII sesja Rady Gminy. W załączeniu porządek obrad.

strony 1 2 3 4 5 6 7