Nagraj z nami płytę! GOK w Suszcu i Chór "Autograph" zapraszają do udziału we wspólnym projekcie muzycznym

Kochasz śpiewać? Znasz nuty? Jeśli tak, to nie może Cię zabraknąć przy tym projekcie!

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu wraz z Chórem Kameralnym „Autograph” pod dyrekcją Joanny Glenc serdecznie zapraszają do udziału we wspólnym projekcie muzycznym, którego celem jest nagranie płyty zawierającej nowe i nowoczesne aranżacje starych śląskich pieśni.

Przesłuchania i próby zaczynają się już w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej GOK w Suszcu, ul. Ogrodowa 22. Wszelkie informacje można uzyskać u dyrygentki Joanny Glenc pod numerem: 609 166 443.

A skąd pomysł na taką płytę? – Zależy nam na odkrywaniu piękna muzyki naszego regionu, ale też pokazywaniu jej w nowoczesny, interesujący dla szerokiego grona odbiorców sposób. Dlatego rozpoczęliśmy od przygotowania aranżacji tych pieśni, teraz przechodzimy do fazy prób, a do końca roku nagramy profesjonalną płytę. Będzie ona częścią dużej publikacji poświęconej zbiorom pieśni Mariana Cieśli. Dlatego też zapraszamy do wspólnego śpiewania! – mówi Agnieszka Zielonka-Mitura, koordynująca działania w GOK.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Realizacja powyższego działania jest możliwa dzięki współfinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.